Белорусский Свободный Форум Сайта Белорусский Партизан

Белорусский Свободный Форум

Объявление

НАШ ФОРУМ ВЫСТУПАЕТ ЗА АКТИВНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО С ДРУГИМИ ОБЩЕСТВЕННЫМИ ТРИБУНАМИ

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.



Что это было?

Сообщений 1 страница 2 из 2

1

О партизанах...

Давно не заглядывала в "дружеский тыл" , вернее к вяленым партизанам, но сегодня после сбитого боинга и военной доктрины Лукашенко не могу промолчать... Я искренне радуюсь за тех, кто в море, тем более таком большом и безбрежном , как интернет, где команда добивается успеха в ловле рыб на живца, но это просто какой-то трайлер плывет, а не "партизан" в подводной лодке по степям Украины... Посрамление Шерлока Холмса

Позволю себе цитировать классика:

"Я уже неоднократно говорил, но считаю необходимым еще раз подчеркнуть: никаким "площадям" в Беларуси не бывать,"


- завил Александр Лукашенко 5 марта на встрече с руководящим составом органов внутренних дел редакции сайта "Белорусский партизан"

На что  ему ответили:

ГЕНІЙ

Лука адзіны з нас, беларусаў, каго магу назваць геній. Таму мы не раўня яму. Таму з першых дзён яго прэзідэнцтва ўстаўляем палкі ў колы яго прэзідэнцтва. Бо мы ж не з Шклова, мы ж не сканчалі горкі-магілЕўскія акадэміі...

Геній ён. І больш ніхто. Бо такім дзевяці з палавінкай мільённым беларускім народам-самародкам, які шчэ НІШТО й НІКОЛІ не аб'ядноўвала, іншы беларус кіраваць не зможа.

А ўсё, што можа гэны ІНШЫ беларус ці беларуска - дык гэта лічыць Лукашэнку поўным недарэкам-няўмекам. Азірніцеся, людцы, на тыя часы шчэ да выбараў-1994, калі "маладыя ваўкі" былі ў яго перадвыбарнай камандзе - дзе, дарэчы, тыя "ваўкі" сёння?, і асабліва зірніце на першыя часы пасля выбараў-1994 да канца лістапада-1996: НІХТО НЕ ХАЦЕЎ РАСПАЗНАЦЬ у ім ПРЭЗІДЭНТА, быццам забыліся мы тады, што яго на адзіных дэмакратычных выбарах абраў увесь беларускі народ, дый па сённяшні дзень гэта цягамоціна цягнецца і канца краю ёй не відаць.

Таму й не відаць канца краю яго прэзідэнцтву, што ён на сваім месцы. Бо на 9,5млн геніяў апынуўся ўсяго адзін самабытны дурань, які адважыўся імі кіраваць.

Толькі зараз, калі мне пераваліла за 63 год, а табе, Рыгоравіч, за 20 год прэзідэнцтва, пачаў разумець чаму ў нас за шматвякавую гісторыю нацыі до того - да нас з табой - не было дзяржавы. Таму, што не было такога беларуса накшталт цябе, які здолеў бы кіраваць народам індывідуалістаў, людзьмі, якія не аб'ядноўваюцца.
Толькі ты - адзіны з нас, беларусаў - без страха, мужественно, смело до безрассудности взял власть, і пачаў ствараць дзяржаву Беларусь.

Дай Бог табе здароўя. Трымайся, Рыгоравіч! Не раўня мы табе, але мо ты ўсё ж здужаеш гэту справу, дый ажыццявіш нашу векавую мару, і створыш дзяржаву для беларусаў і беларусак.

Адзін.

LET MY PEOPLE, ГА!

Неяк мы абралі дзівака...
Let my people,
Га?!

То памылачка была.
Let my people,
Га!

Адпусці ты наш народ, Лука!
Let my people,
Га?!

Адпусці, Лука!
Let my people,
Га!

Где ваша гвардия, предатели Беларуси? Чаму не так шмат мінусаў мне паставілі, здраднікі?
Гэта вам Беларусь даверыць? Такіх дурняў ніколі на Беларусі шчэ не было і не будзе, каб б-ч-б здраднікам Бацькаўшчыну аддаць.

Лука нічога новага ў гісторыі чалавецтва не выдумаў, і, як некалі габрэйскі Майсей, вядзе нацыю шмат год, каб ачысцілася беларуская нацыя ад смецця - такога як вы бел-чырвона-белага смецця. Хіба што габрэй Майсей вёў свой народ 40 год, а Лука пакуль вядзе нас толькі дваццаць.
Але напрамак яго шляху і дзеянні яго дзеля адраджэння беларускай нацыі верны.

Пракаментую толькі вось гэтыя два словы ІДЫЁТА-НЕВУЧА, якія сказаны аб Луке:
у него УНИВЕРСИТЕТ ПРЕЗИДЕНТСТВА или университет кройки и шитья белорусской политики за плечами, 20-летний опыт руководітеля 9,5млн фирмой Беларусь за плечами, которого не имеет ни один белорусский менеджер, он самый ценный кадр в смысле ПРОФІ на Беларуси
это в двух словах
вот с одной стороны я знаю и понимаю - надо разговаривать и объяснять таким как ты, а с другой - вижу твоі Хартия97-ые мозги насквозь и мне неинтересно с тобой говорить
Понимаешь, ЛУКА -ДУРАК я говорил как попугай на Хартии97 сто лет тому назад, а остановілся в этом творчестве ЗДЕСЬ В ШТАТАХ лет пять-шэсть назад, когда познал амеріканскій рай
то есть у меня есть с чем сравнивать: СССР - РБ - USA - РБ, а потому говорю то, что говорю

Некалі на НН напісаў доўгі камент да артыкула ПАКАЛЕННЕ ЛАСТ (здаецца так наз), і вось там сказаў, што будучыня Беларусі будзе належыць сучасным маладым людзям, якія падтрымліваюць існую ўладу. Бо яна іх вучыць, дае практыку пасля вучобы, каб сталі спецамі, і ў выніку яны ж стануць будучымі кіраўнікамі Бацькаўшчыны.
Гэта каротка сутнасць майго даўняга камента.

Чаму навучацца маладыя людзі (МФ, напрыклад), якія клацаюць тут і там на форумах з мэтай пасварыцца з аднагодкамі ці з такімі старымі пердунамі як я? Н і ч о м у !!! І набытая практыка клацаньня па клаве не будзе запатрабавана ў будучыні. Клацайце на здароўя, змагары. А Рыгоравічу поспехаў. Як ён усё гэта "клацанне" вытрымлівае - не разумею. Трымайся, Рыгоравіч! Дзеля беларускай нацыі трымайся. Ёй ты патрэбен.

Трымайся, Рыгоравіч! Дай Бог табе здароўя.

Нічога не замінае мне сыйсці з БП, і не ганіце коней - я тут не буду. Чаму? Чытайце мой мэсэдж да вас.

P.S. Вось на тых НАВИНАХ, якія вы тут рэкламавалі (дзякуй), у 2009-м (здаецца) надрукаваў атрыкул аб ПРЫМІРЭННІ беларускай нацыі. З тых часоў НАВІНЫ мяне болей не друкавалі (яны выпляснулі мяне з карыта свайго СМІ - добрую, відаць, справу думалі робяць такім чынам для беларусаў), але затым мяне ВЫПАДКОВА надрукаваў Беларускі Партызан (тры артыкула) і на гэтым спёкся.
Дык вось усё гэта - ТЭМА ПРЫМІРЭННЯ - тое што надрукавлі і не надрукавалі нашыя СМІ, было мной задумана яшчэ тады ў 2009-м, і пакль, нажаль, канчаткова яшчэ не ажыццявіў свае публікацыі.
Да вашага ведама: амерыканцы праз такое ПРЫМІРЭННЕ НАЦЫІ прайшлі. 200 год таму.
Пасля Грамадзянскай вайны.

Ху из Старков? Что он писал сам о себе?

На БП
Starkou Anatol 18:24, четверг, 14.11.2013
мне 62, родился в Минске, белорус, гражданин Беларуси, служил солдатом в 1972-74, учился в БПИ, работал конструктором в СКБ-3, ФизТехе АН, БПИ, откуда 31 января 2003-го в должности старшего научного сотрудника прибыл в Нью Йорк к дочери, которая на 4-м курса минского ИнЯза выиграла грин кард - право на постоянное проживание в США, чтобы помочь ей обустроиться в Штатах.

На Навинах. by
Анатоль Старкоў. Нарадзіўся ў 1951 годзе ў Мінску. Беларус, грамадзянін Беларусі, мінчук. Ніколі ня быў ні ў якай партыі, але з 1989 падтрымліваў БНФ. З 2003 у Ню Ёрку, куды прыехаў да дачкі, ажыццявіўшы тым самым даўнюю саўковую мару ўбачыць жыццё ў ЗША. Не палітэмігрант. Технарь. Скончыў БНТУ (1980). Слесар на будоўлях амерыканскага капіталізму. Фотааматар.

А дальше о загнивающем капиатлизме

Спачатку аб адукацыі.

Гадоў 10 таму на будоўлі ў Нью Ёрку размаўляў з мексіканскім хлопцам, які распавёў аб тым, што атрымаў толькі пачатковую адукацыю ў школе (5 класаў), бо тая адукацыя была бясплатная, а потым... у 13 год... ён пайшоў працаваць, і затым прыехаў у Штаты, дзе таксама зарабляе грошы на будучае жыццё на радзіме.

Зараз мая даведка аб ЗША, дзе жыву 12 год.

(1) Калі б тут былі вось такія ж бязмозглыя палітыканы, як на Беларусі, пачынаючы з "адраджэння" па сённяшні дзень, ды часам замест тутэйшага эвалюцыйнага шляху развіцця падымалі б тэму мова, нацыянальнае пытанне і інш., ды збіраліся б ісці ў ЕС, а таксама, каб хто-небудзь тут з часоў набыцця незалежнасці за 200 год з гакам калі-небудзь спрабаваў бы ўчыніць і ўчыніў рэвалюцыю-БЯДУ + каб тут было столькі ж войнаў, як у Еўропе, пачынаючы з 1914 года, то гэтыя ЗЛУЧАНЫЯ штаты хадзілі б без штаноў як мы, і даўно былі б РАЗДРОБЛЕНЫЯ Штаты Амерыкі.

(2) Сутнасць эканамічных зносін унутры USA-фірмы: ГАСПАДАР і РАБ, прыватная ўласнасць і жабрак. Наша ментальнасць грунтуецца на іншым: ЎСЁ ВАКОЛ КАЛГАСНАЕ - ЎСЁ ВАКОЛ МАЁ. Дык йдзем у ЕС?
Як следства гэтых зносін, сутнасць USA-дэмакратыі: Босс всегда прав!
А Галоўны Ідэёлаг ЗША - МІСТЭР ДАЛЯР.

(3) Нагадаю французскую камедыю "Игрушка" 1976г. Тады я смяяўся да слёз у кіназале, калі Бландына (галоўнага героя) бос пасля прывітання звольніў з працы на фірме за тое, што ў яго былі потныя рукі. Смяяўся не над тым эпізодам-урыўкам заходняй дэмакратыі, якую паказалі, а смяяўся таму, што на афішы тагачасныя прапагандысты (па сучаснаму - незалежныя СМІ) напісалі, што гэты фільм камедыя! Напісалі б трагедыя - плакаў бы, а напісалі б, што фільм аб заходняй дэмакратыі - задумаўся б...

Але па сённяшні дзень мне смешна з тае заходняй дэмакратыі, якая не хавала ад нас, маладых саўкоў, сваё дэмакратычнае хараство ў тагачасных сваіх кінакамедыя.

(4) Чарка, шкварка, іншамарка...
Паспрабую перакласці на амерыканскую мову: сям'я, дом, машына. То бок па сэнсу жаданняў вы, тутэйшыя беларусы, недалёка ад амерыканцаў Злучаных Штатаў Амерыкі!

(5) Перад першымі выбарамі прэзідэнта Абамы (то бок амаль 8 гадоў таму) два тутэйшых нью ёркскіх амерыканскіх чорных хлопца (мае калегі па працы - адзін на 3 гады старэйшы за мяне - ён з 1948-га, а другі на год маладзейшы за мяне) распавялі, што памятаюць, як у канцы 50-х - пачатку 60-х гадоў XX стагоддзя (то бок усяго паўвека таму) яны пацанамі сядзелі ў мясцовым аўтобусе толькі на задніх сядзеннях, бо ў іншым месцы дадзенага грамадскага транспарту чорнаму чалавеку-амерыканцу не дазвалялася быць.

У недэмакратычным СССР, нагадаю, ніколі падобнага не было. Але мы, тагачасныя савецкія маладыя людзі, жадалі пераменаў. Як вы зараз, тутэйшыя...

Сьвяты Зянон хаваў / хоронил уладу Лукашэнкі ледзь не кожны тыдзень ці месяц пры мне.
Але ж Лука ўжо дваццаць год пры ўладзе. Бо на сваім месцы ён і Беларусь пры ім.
Не згіне эканоміка Беларусі, пакуль Беларусь будзе побач з Расеяй.

0

2

а то и было, что говорят одно, пишут другое , а делают третье :mybb:

0